بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی ساختمان (Renovation)، مفهومی دیرینه در کشورمان دارد. بررسی ها حاکی از آن هستند که از عصر ایران باستان، نوسازی و خانه در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و سنت خانه تکانی که هرساله احیا می گردد نیز ریشه در آداب و رسوم آن زمان دارد. جدا از این مسئله، امروزه نوسازی در سراسر دنیا عملی کاملا مرسوم شناخته می شود. در ایران نیز آپارتمان ها هر از گاهی آن حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و بسیار خسته کننده می شوند. در این موارد می بایست تعمیرات آپارتمان و یا منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد.

هزینه بازسازی

برای محاسبه هزینه بازسازی و نوسازی ابتدا قبل از هرکاری باید مشخص کنید که چه کارهایی و با چه متراژی می خواهید انجام دهید. برآورد هزینه بازسازی یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش و تجربه دارد . شما می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر و برقراری ارتباط با ما از هزینه ها مطلع شوید.

تماس با ما
  • به این نکته دقت کنید که برای بازسازی ساختمان مقداری مصالح اضافی مصرف می شود و به همین علت ۱۰ الی ۱۵ درصد به عنوان پرت مصالح به متراژ کلی استفاده کنید.
  • ضریب پروژه های ساختمانی ۵ الی ۱۰ درصد است.
  • هزینه ها می تواند بر اساس دو روش کنترات یا روزمزد محاسبه شود

بازسازی اداری

از نظر تغییرات ، بازسازی محل کار به دو دسته کلی و جزیی تقسیم می شود . درصورتی که قصد نوسازی داشته باشید ، بصورت کامل ساختار ساختمان باید تغییر کند .در بازسازی ساختمان ، هدف ما قسمتی از ساختمان می باشد ، در نتیجه فضای مورد نظر را خالی کرده و طبق نقشه به نوسازی آن فضا پرداخته می شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، مقاله روبرو را مطالعه کنید

بازسازی ساختمان

با توجه به هزینه های بالای تخریب و ساختن دوباره ساختمان و نیاز به تعویض تاسیسات و نصب مجدد ملزومات ساختمان پس از چند سال بازسازی ساختمان بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. می توان با ۱۰% هزینه جایگزینی و تعویض ساختمان نسبت به بازسازی و داشتن خانه ای نو اقدام نمود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، مقاله روبرو را مطالعه کنید

بازسازی دفتر کار

بازسازی به دو دسته تقسیم می شود : کلی و جزئی، در بازسازی دفتر کار بصورت کلی ، با توجه به دیوارهایی که امکان انتقال آنها وجود ندارد ، زیرساخت و کلیه دیوارها تخریب شده و پس از آن بازسازی دفتر کار شروع می شود، بطور خلاصه میتوانیم بگوییم در شیوه کلی ساختار ساختمان تغییر میکند. در بازسازی دفتر کار بصورت جزئی ، هدف ما بازسازی یا نوسازی بخشی از ساختمان می باشد . در این روش فضای مورد نظر برای تغییر ، تخریب شده و بازسازی و نوسازی شروع می شود .