سقف کاذب

سقف کاذب از جمبه پوشش هایی است که به طور غیرباربر طراحی و ساخته می شود. موارد گسترده و مهمی میتوان درباره سقف کاذب گفت ، به عنوان مثال اگر قصد اجرای این نوع سقف را داشته باشیم، ابتدا باید سقف سازه ای بطور صحیح نصب شود. این سقف مزایا و معایب مخصوص خودش را داشته و بدلیل ویژگی های مختلف، انواع مختلفی دارد. سقف کاذب امروزه یکی از مهم ترین بخش های معماری داخلی است. این سقف معمولا به عنوان پوششی برای سقف اصلی در نظر گرفته میشود و به آن جلوه تازه و جذاب تری میدهد. هنوز مشخص نیست که این سقف در ابتدا توسط چه کسانی و با چه هدفی ساخته شده اما سقف کاذب توانسته در مدت زمان نسبتا کوتاهی جایگاه مناسبی در دکوراسیون داخلی به دست آورد به طوری که به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شده است.

سقف کاذب D112a

ساختار این سقف شامل یک زیرسازی فولادی سبک با سازه گذاری در دو جهت (به صورت متعامد) بوده که پنل ها در یک یا دو لایه بر روی آن نصب می شوند. با توجه به عملکرد بالای سقف کاذب D112a، می توان از این نوع سقف کاذب در بسیاری از فضاها و در طرح های تزئینی متنوع و زیبا استفاده نمود
ساختار این نوع سقف شامل یک زیرسازی فولادی سبک با سازه گزاری در دو جهت بوده که گچبرگ ها در یک یا دولایه بروی آن نصب می شوند با توجه به عملکرد بالای این مدل سقف کاذب میتوان از این نوع سقف کاذب کناف در بسیاری از فضاها و در طرح های تزئینی متنوع استفاده نمود.

سقف کاذب D112b

ساختار این سقف شامل یک زیرسازی فولادی سبک با سازه گذاری در یک جهت بوده که پنلی ها در یک یا دو لایه بر روی آن نصب می شوند. زمانی که یک سقف کاذب با سرعت اجرایی بالا و حداقل مصالح و هزینه مد نظر کارفرما باشد، سقف کاذب D112b کناف گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. به لحاظ اجرایی، توصیه می شود که از این نوع سقف کاذب با در نظر گرفتن شرایط زیر استفاده شود: سطح سقف کاذب کمتر از ۵۰ متر مربع دهانه سقف کاذب کمتر از ۴ متر ارتفاع آویزگیری کمتر از ۵۰ سانتیمتر سقف کاذب ساده و فاقد شکست یک نمونه از کاربردهای این نوع سقف کاذب، در سقف های تیرچه بلوک با بلوک های پلی استایرنی در واحدهای مسکونی است، که ارتفاع آویز در آن معمولا کم بوده و سقف کاذب در یک سطح محدود و فاقد شکست اجرا می شود.

سقف کاذب خود ایستا

زمانی که امکان آویزگیری وجود نداشته باشد، از سقف کاذب خود ایستای کناف استفاده می شود. به لحاظ اجزای مورد مصرف ونوع ساختار، این نوع سقف کاذب به مشابه دیوار جداکننده کناف بوده با این تفاوت که به صورت افقی اجرا می شود.
یک نمونه از کاربردهای سقف کاذب خود ایستا، در راهروهای هتل ها، بیمارستان ها است که حجم تاسیسات بسیار بالا بوده و آویزگیری امکان پذیر نمی باشد. براستی مهمترین مزیت سقف های کاذب خود ایستای کناف عدم نیاز به اجرای آویز است به علاوه این ساختار دارای مزایای دیگر سقف های کاذب کناف مانند سرعت سهولت و دقت بالا در اجرا و مقاومت در برابر زلزله نیز می باشد.

جهت اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید

تماس با ما