عایق صوتی ساختمان با سیستم کناف و عایق پشم سنگ

عایق کردن  دیوار به وسیله کناف میتواند ساختار خوبی جهت عایق کاری صوتی جداره های نوساز یا بازسازی جداره های صوتی ساختمان های قدیمی است. این نوع پوشش ساختاری بسیار عالی جهت عایق کاری و یا بهینه سازی سقف یا کف و حتی دیوارهای ساختمان ها است.

سیستم کناف به این صورت است که ابتدا یک زیرسازی فولادی بسیار سبک در محل نصب میشود و سپس پنل های گچی به آن متصل میشوند. در فضایی که بین پنل ها و سقف اصلی ایجاد شده هم میتوان انواع عایق ها اعم از حرارتی و صوتی نصب کرد.

از ویژگی های بارز این نوع کار میتوان به اجرای بسیار سریع و آسان و همچنین عبور آسان تاسیسات و انعطاف بالای معماری اشاره کرد.

پیشنهاد ما برای این کار حذف صداهای مزاحم این است که ابتدا یک لایه عایق صدا روی دیوار نصب شود و سپس دیوار پوش کناف اجرا شود. این کار میتواند به بهترین شکل ممکن صدا های اضافه را حذف کند و همچنین بسته به هدف کار میتوان از عایق حرارتی هم استفاده کرد.

برای این منظور چندین نوع مختلف پوشش  موجود است که میتوان از آنها استفاده کرد. معروف ترین نوع آن پشم سنگ است که قیمت بسیار مناسبی هم دارد اما یکی از مشکلات آن اجرای نسبتا مشکل و افت پس از چند سال است. اگر انتخاب شما پشم سنگ است سعی کنید از نوعی پشم سنگ با داسیته بالا استفاده کنید.

 

همچنین شما میتوانید از عایق های پلیمری پشت چسب دار هم استفاده کنید که با ضخامت های متفاوت در بازار موجود هستند. اجرای این نوع عایق نسبت به پشم سنگ بسیار آسان تر است و قدرت جذب صدای بیشتری دارد. این نوع عایق برای طبیعت نیز سالم تر است اما قیمت آن تقریبا بالا است.

درست است که تنها با پوشش دیوار نمیتوان تمامی صداهای ورودی و خروجی یک اتاق را حذف کرد ، اما میتوان تا حد زیادی از ورود صداهای مزاحم جلوگیری کرد. برای عایق کردن هر چه بیشتر یک اتاق شما باید تمامی وجه های آن را از جمله سقف ، کف ، ستون ها را عایق کنید تا بتوانید تا جایی که ممکن است صداهای اضافی را از بین ببرید.

مزیت بسیار خوب کناف این است که شما هر انتخابی هم که انجام دهید با اجرای یک لایه دیوار کناف تمامی آن زیر پوشش دیوار قرار میگیرد و جلوه اتاق شما را بر هم نخواهد زد.

شما از اینجا میتوانید مزایا و معایب استفاده از سقف و دیوار کاذب کناف را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *